Hotel Emirgan

Hotel Emirgan

Resepsiyon

Rezervasyon

  İsim Soyisim: (Gerekli)

  Telefon Numaranız: (Gerekli)

  E-Posta adresiniz:

  Kişi sayısı: (Gerekli)

  123456

  Çocuk sayısı:

  Odanızı seçiniz:

  Giriş Tarihi:

    your selection     unavailableOK

  Çıkış Tarihi:

    your selection     unavailableOK

  Pilates Salonumuzda Master Coach Eğitmen Yaroslava Alpant Eşliğinde Orjinal Pilatesistem Derslerimiz Başlamıştır!

  Pilates metodu bütünsel sağlığa giden yolu göstermektedir.

  Pilatesin diğer egzersizlerden farkı prensipleri ve uygulama biçimidir.

  Modern ve çok tekrarlı egzersizlerin aksine yavaş ve kalıcı hareketlerle uygulanır.

  Her 10 kişiden 8’i, yaşamının bir döneminde iskelet ve kas sistemi sorunu yaşıyor.

  Omurganın düzgün kullanılmadığı ve uzun süre tekrarlanan, vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekilleri, duruş bozuklukları sonucunda yorgunluk ve stres giderek ağrılı kas spazmlarına yol açar ve kişide boyun, sırt, bel ağrısı ve eklem şikayetleri ortaya çıkar.

  Pilates egzersizleri omurganın daha sağlıklı olmasını, vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığı kazanmasını sağlayarak omurganın dayanıklılığını artırmaya ve eklemlerin hareket kabiliyetini geliştirmeye yönelik hareket zincirlerinden oluşur.

  Düzenli pilates yapıldığında; bedeninizin canlandığını, ruhunuzun dinlendiğini, sağlıklı bir şekilde kilo vererek fit bir vücuda sahip olduğunuzu göreceksiniz.

  Pilatesin 6 Temel Prensibi

  Konsantrasyon : Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşmak,bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasların kullanılıp, hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekir.
  Kontrol : Pilates metodunda kontrol çok önemlidir. Kontrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması, olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.
  Merkezleme : Pilates Metodu’nda ,doğru hareket sanatlarında olduğu gibi merkez, göbek, bel ve kalça çevresidir. İç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme, üst bedenin stabilitesini ve esnemeyi, uzamayı sağlar.
  Akıcı hareket : Hareketler acele edilmeden, her noktadan tek tek geçerek ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır.
  Kesinlik : Hareketler belirsizce değil, hakkı verilerek tam yapılmalıdır. Hareket sekansları birbirleri içinde ve birbirleri arasında koordine olmalıdır.
  Nefes : Nefes alıp verme, panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece, nefes tamamen boşaltılıp, kan temizlenmiş olur.

  10 Derste farkı hissedeceksiniz, 20 derste farkı göreceksiniz, 30 derste yepyeni bir vücuda sahip olacaksınız.

  Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle…